Domů Byt Vinylová podlaha do koupelny je tou správnou volbou

Vinylová podlaha do koupelny je tou správnou volbou

Přemýšlíte, jakou položíte podlahovou krytinu v koupelně? Nabízí se keramická dlažba, ale proč nevyzkoušet jiný materiál? Spokojeni budete s vinylem, který připomíná plovoucí dřevěnou podlahu, ale dokáže imitovat i jiné materiály. Prozraďme si pozitivní vlastnosti vinylové podlahy a proč má v koupelně své nezastupitelné místo.

Plovoucí podlaha nebo vinyl?

V minulosti jste neměli příliš možností, jakou položit podlahu. Jediná keramická dlažba neplesnivěla a dobře se udržovala. V dnešní době sice zakoupíte dřevěné podlahy z masivního dřeva, které se mohou instalovat do koupelen, ale i tak jsou náchylné na vlhko. Kompromisem mezi dlažbou a plovoucí podlahou jsou právě vinylové podlahy ve formátu dlaždic a prken.

Vinylové podlaze nevadí vlhko

Vinylové podlahy mají tu výhodu, že se hodí do vlhkých prostor. A takovým místem koupelna bezesporu je. Tento typ podlahy zakoupíte také v luxusní variantě v imitaci dřeva. Oproti skutečnému dřevu je vinylová podlaha odolná proti oděru a má voděodolné vlastnosti. Vydrží vám krásná po desítky let a oceníte na ní její protiskluzovou úpravu. Navíc tlumí hluk, nepoškodí ji ani nábytek a snadno se udržuje. Instalovat pod ni můžete podlahové topení.

Vinylové podlahy v mnoha designech

Kromě vinylových podlah s imitací dřeva seženete rovněž další designy, které napodobují kámen, beton nebo dlažbu. Vyplatí se do této podlahy investovat a vybrat si takovou, která vás neomrzí ani po delší době. Ani luxusnější varianty ve srovnání s dřevěnými krytinami však nestojí tolik peněz a mnoho prodejců vám na ně dá alespoň desetiletou záruku.

Nadčasová vinylová podlaha Amorim

Zárukou kvality jsou vinylové podlahy Amorim Premier REAL. Značka Amorim přináší luxusní plovoucí podlahové dílce z vinylu, u kterých se kombinují výhody korku a nejmodernější technologie používané při výrobě podlah. Zákazníci je milují z toho důvodu, že jsou skutečně krásné, komfortně se užívají, na povrchu jsou velmi odolné a neobsahují škodlivé ftaláty. Zakoupíte je v dřevěných i kamenných dekorech.

Bezpečná a bezúdržbová podlaha

Jak jsme již uvedli, vinylové podlahy se jednoduše udržují. Snadno z jejich povrchu vysajete prach a lehce je vyčistíte mopem. Nežádoucí skvrny odstraníte raz dva. Vinylové podlahy v koupelně jsou mimořádně bezpečné. Zatímco na keramické dlažbě můžete uklouznout a zranit se, vinyl odvádí vodu ze svého povrchu, neboť jeho povrch je texturovaný.

Typy vinylových podlah

Vinylové podlahy se hodí do všech typů koupelen: retro, rustikální, elegantní, moderní i vintage koupelny. Na internetu a v kamenných obchodech seženete tu pravou kolekci, která pozdvihne koupelnu na novou úroveň. Systém pokládky je nekomplikovaný a pořídit si můžete vinyl s click systémem, samolepicí vinyl, lepený vinyl nebo samoležící vinyl. Tento typ podlahy se pokládá na rovnou podlahu, očištěnou od zbytků lepidel.

Koupelna si zasluhuje vaši pozornost a při rekonstrukci byste měli začít od podlahy. S vinylovou podlahou bude vaše koupelna bezpečná a získá vzhled, jaký jste si vždycky přáli!

Žádné komentáře

Napsat komentář