Domů Interiér Domácí pracovny Prostor na práci, malý a účelný

Prostor na práci, malý a účelný

Když prostoru doma není nazbyt, je třeba vzít rozum do hrsti a také na malém kousku si vytvořit pracovní místo. Možností je dnes víc, než si myslíte.

Důkladně zvažte, co všechno na svou práci potřebujete. Stačí vám jen notebook a diář nebo potřebujete pera, tužky, rýsovací archy a rovnou plochu stolu? Potřebám přizpůsobte jednotlivé kousky nábytku, protože jejich funkčnost je v malém prostoru mimořádně důležitá.

Velikost místa

Pokud si vaše pracovní povinnosti vyžadují prostor a na samostatný psací stůl s klasickými rozměry není v bytě místo, ideální na práci bude jídelní stůl, který má přiměřenou výši, i šířka vrchní desky je podobná té na psacím stole. Skvělou možností jsou rozkládací stoly, které během běžného fungování v bytě složíte na polovinu a v době stolování či práce zase rozložíte. Super bude, pokud si dokoupíte stohovatelné židle, které také ušetří místo.

Na pár minut

V případě, že doma potřebujete na notebooku udělat jen pár úkonů, pohodlí poskytne sedací souprava s příručním nebo otočným servírovacím stolkem, který na daný čas převezme funkci pracovního.

Nad kolena si můžete položit stolek podobný snídaňové podnosu nebo pracovat sedě na zemi při konferenčním stolku. Na internetu najdete i konferenční stolky s polohovatelnou plochou, z nichž jednoduchým pohybem vytvoříte provizorní pracoviště. Při dlouhodobé práci však na takovou polohu zapomeňte, při skloněné hlavě vám totiž může nepříjemně ztuhnout krční páteř.

Zeštíhlené o polovinu

Plánujete věnovat se práci doma i několik hodin? Investujte do kvalitní kancelářské židle a stolu, který sice nebude mít velmi širokou pracovní plochu, ale jeho výška bude standardní a pracovní část na umístění notebooku dostačující. Takový stůl můžete připevnit na stěnu, čímž odlehčíte prostor, nebo vsaďte na vyklápěcí skříňku či polici, kterou po skončení povinností zavřete.

Domácí pracoviště

Pokud více než šest hodin denně prosedíte doma u počítače nebo jiné činnosti, vytvořte si na svou práci prvotřídní podmínky. Dát stůl vyrobit podle svých potřeb je jedna z možností. Ten můžete skrýt do šatníku a zavřít tam s ním i nástěnku s poznámkami či pořadače s fakturami. Novinkou na trhu je křeslo, které je spojeno s monitorem a pracovní podložkou na klávesnici či myš.

Toto křeslo umožňuje střídat při práci různé polohy, od vleže přes sed až po stání, ale díky svému tvaru poskytuje podporu krční a bederní oblasti. Šikovné jsou také toaletní nebo konzolové stolky, které mají otevírací vrchní část. Obvykle je v ní skryté zrcadlo i úložný prostor. Za jedním stolem tak můžete pracovat, využívat jej jako úložný prostor i se zkrášlovat.

living4media_11334490_hires

Žádné komentáře

Napsat komentář