Domů Byt Rigidní podlahy – odolné podlahy pro byt i kancelář

Rigidní podlahy – odolné podlahy pro byt i kancelář

Není to tak dávno, co měli čeští klienti na výběr v podstatě jen čtyři typy podlahových krytin – kamennou či keramickou dlažbu, PVC, dřevěné parkety a prkna nebo koberce. Vývoj jde ale nezadržitelně vpřed. Přibyly laminátové, korkové a vinylové podlahy, ale ani to není vše. Výrobci neustále hledají způsob, jak zkombinovat pozitivní vlastnosti různých materiálů a vytvořit tak podlahu s ideálními parametry a dlouhou životností. Poslední novinkou na tomto poli jsou rigidní vinylové podlahy, které byly v České republice poprvé představeny na podzim loňského roku.

Rigidní znamená v původním významu slova pevný, pružný a stabilní. Rigidní podlahové dílce v sobě spojují všechny kladné vlastnosti vinylu, který působí teplým dojmem, je velmi příjemný na dotek a zároveň také pružný s pevnější strukturou. Rigidní se vinylová podlaha stane, když je do její konstrukce přidáno unikátní kompozitní jádro z vápence a kameniva, či jiných minerálních přísad, které ji ještě více zpevní.  Toto jádro je označováno jako RCC (Rigid Composite Core). Také nosná deska označovaná jako SPC je velmi pevná. Podlaha je proto tvarově stabilnější a celkově odolnější.

Zároveň je rigidní podlaha opatřená speciální povrchovou úpravou, která její schopnost odolávat poškrábání, nárazům, změnám barev a dokonce i skvrnám ještě zvyšuje. Na rozdíl od jiných vinylových podlah jsou jednotlivé dílce skutečně těsně u sebe a vzhledem k tvarové stálosti se není nutné obávat vzniku jakýchkoliv spár. Ti, kteří se zajímají o ekologickou kvalitu výrobků, jistě ocení, že rigidní podlahy neobsahují žádná změkčovadla. Jsou také stoprocentně zdravotně nezávadné, takže se nemusíte bát umístit takovou podlahu do dětského pokoje a jiných extrémně namáhaných místností.

Pružnost vinylu činí chůzi po rigidní podlaze skutečně pohodlnou, zatímco přidané zpevňující prvky pomáhají podlaze odolávat mechanickému poškození a vodě nebo jiným tekutinám a také prodlužují její životnost. Rigidní podlaha je tak ideální pro pokládku podlahového topení, a to jak elektrického, tak i teplovodního. Výborně také odolává také teplotním změnám a je rovněž barevně stálá.  Nemusíte se proto bát položit rigidní podlahu ani v místnostech s prosklenými stěnami, které jsou orientovány na jih a podlaha je tak vystavená silnému slunečnímu svitu. Skvělé jsou i její akustické vlastnosti, díky nimž se daří podstatně snížit kročejový hluk.

Velmi pevné až robustní jsou dokonce i zámkové spoje, které slouží k jednoduché a přesto velmi pevné pokládce. Pokládka je velmi rychlá a nevyžaduje žádné komplikované přípravy podkladu či speciální podložku. Díky tvarové stálosti není nutné před pokládkou jednotlivé dílce aklimatizovat. Skvěle se také hodí pro renovace podlah, protože ji lze položit na téměř jakýkoliv rovný podklad.

Vynikající vlastnosti rigidní podlahové krytiny ocení zejména rodiny s dětmi. Kdo má malé děti, ví, že se v domácnosti s nimi nedá vyhnout malým nehodám. Méně odolné materiály by vylité šálky kávy či džusů, škrábance od hraček a divokých dětských her nemusí vždy přežít bez úhony. Ale rigidní podlaha to zvládne bez jakéhokoliv poškození. Stejně tak se perfektně hodí i do komerčních prostor s velkou frekvencí lidí, jako jsou například ubytovací zařízení, restaurace či obchody. Bez omezení můžete tedy položit rigidní vinylovou podlahu na plochu až 400 m2.

Mezi přední výrobce podlah patří francouzská společnost Gerflor, která má v nabídce rigidní podlahu pro bytové účely Gerflor Designart Home Rigid, která vyniká unikátním zámkovým spojem, pro rychlou pokládku a rigidní podlahu Gerflor Designart Traffic Rigid, která je velmi odolná a je určena zatěžovaných komerčních prostor.

Údržba rigidní vinylové podlahy je velmi jednoduchá. Podlahu stačí běžně vysát nebo zamést a následně vytřete, nejlépe vodou se speciálním přípravkem na vinylové podlahy. Pokud vaše podlaha postupem doby přece jenom ztratí lesk, můžete si půjčit speciální stroj na hloubkové čištění a vrátit jí opět původní podobu.

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid

 

Podobné články

Žádné komentáře

Napsat komentář