Domů Interiér Kuchyně Spojujeme kuchyni s obývákem

Spojujeme kuchyni s obývákem

Už nějaký ten rok je oblíbeným trendem spojovat kuchyň, obývák a jídelna v jednom otevřeném prostoru. Mnozí se však tímto krokem spálili. Zde je návod, jak to udělat správně.

Příprava jídla už zdaleka není jen nezbytností, naopak, jde o exhibici chutí a čas, který rodina a přátelé tráví spolu. Spojení kuchyňské části s  obývacím si tedy vyžádala doba, ve které žijeme. Bez pomoci odborníků vám však místo radosti může přinést starosti. Na co tedy třeba myslet?

Hluk a zápach pod kontrolou

Vůně a výpary z hrnců k vaření patří, pokud je však budete dýchat vedle sledování televize či hoštěná návštěvy, až tak lahodné to nebude. Jistě, můžete pustit odsavač par, ale ten obvykle vydává hluk. Navíc, pokud jste koupili recirkulační, který přefiltrovaný vzduch vrací do místnosti, hodně si i tak nepomůžete. O Mixéry a šlehače nemluvě. Takže, pokud spojujete kuchyň s obývákem, vybírejte spotřebiče, které jsou během provozu tiché, ale zároveň výkonné. Výhrou je mít v kuchyňské části okno.

Ukázat je či skrýt?

Chladnička , mikrovlnka, myčka nádobí a trouba na pečení, když jsou nové, jsou dokonale krásné a lesklé. Dopředu však myslete na to, že sklo časem zajde a na pochromovaném povrchu se používáním začne usazovat mastnota a zůstávat otisky prstů.

Pokud se nechcete stát otrokem domácnosti ani se trápit nehezkým pohledem během ležení na sedačce, vsaďte na zabudované spotřebiče nebo jejich umístěte mimo zorného úhlu z obývacího pokoje. Vyvarujte se dřezu a varné desky na středovém ostrůvku . Když jsou prázdné a čisté, jsou pěkné. No jak často se to při čtyřčlenné rodině stane? Řešením je vyvýšený okraj na ostrůvku vhodný i jako snídaňový pult .

V souladu

Všechny tři zóny – kuchyň, obývací pokoj a jídelna – mají barevně, stylově a materiálově ladit. Ovšem, můžete zvolit i barevný kontrast, například bílo-černé, šedo-žluté nebo modro-hnědé kombinace a zóny vzájemně barevně propojit doplňky.

„Na otevřený prostor musí v rodině dozrát čas. Když jsou doma jen dva nebo manželé se staršími dětmi, je to fajn, pokud jsou však děti malé, mohou při běžných úkonech nastat komplikace a diskomfort. Děti si hrají, běhají, častěji se vaří, no a při pomáhání s domácími úkoly a současné přípravě večeře je televize rušivá. je třeba zohlednit fakt, že dveře na obýváku jednoduše nezavřete. „

Žádné komentáře

Napsat komentář