Domů Doporučujeme Stylová dlažba v obývacím pokoji pro nadčasový vzhled

Stylová dlažba v obývacím pokoji pro nadčasový vzhled

Zatímco v minulosti byla dlažba v obývacím pokoji takřka nemyslitelná, v dnešní době se čím dál více lidí uchyluje právě k tomuto typu podlahové krytiny. A není se čemu divit. V nabídce prodejen jsou různé dekory dlažeb, které imitují přírodní materiály nebo se pyšní krásnými dekory. Vyberte si s námi dlažbu do obýváku – spokojeni budou i ti nejnáročnější zákazníci!

Dlažba od italského výrobce Ragno

Pokud hledáte opravdu stylovou a nadčasovou dlažbu do obývacího pokoje, prohlédněte si kolekci dlažeb od italského výrobce Ragno. Na trh dodává široký sortiment dlažby v tradičních i moderních provedeních. Tím dokáže výrobce uspokojit jakoukoliv poptávku. Inspiraci hledal v přírodě a vznikla neotřelá kolekce dlažeb připomínající kámen, mramor a dřevo. Imitace těchto materiálů je opravdu věrohodná a po pokládce dlažby byste na první pohled nepoznali, že se nejedná o dřevěnou, mramorovou nebo kamennou podlahu.

I dlažba může hřát – instalujte podlahové vytápění

Co si budeme říkat, dlažba je na dotek velmi studená. Na druhou stranu výborně vodí teplo, a právě zde se vám otevírá prostor pro podlahové vytápění. Výsledkem je odolná podlaha, která příjemně hřeje do nohou. Nehrozí, že by se poškrábala a případné nečistoty z ní snadno setřete. Na podlahu do obývacího pokoje se hodí například velkoformátová dlažba s minimem spár, která zároveň umí opticky zvětšit prostor.

 

Vykouzlete z obýváku oázu klidu a pohody

S dlažbou můžete vytvořit v obývacím pokoji atmosféru rustikálního stavení, moderního příbytku nebo luxusního interiéru. Do této místnosti oceníte zejména keramickou dlažbu, kterou seženete v mnoha dekorech. Nevšedně působí dlažba s metalickými odlesky, v tapetovém dekoru, v cihlovém dekoru, v retro stylu nebo s patchworkovým efektem.

Praktická dlažba v imitaci dřeva

Vraťme se však k nejpopulárnějším dlažbám imitující dřevo. Taková podlaha bude vypadat i za deset let jako nová a hospodyňky ocení její snadnou údržbu. Zapomeňte na plovoucí podlahu a užijte si chůzi na boso po dlažbě s podlahovým vytápěním. Již se nemusíte trápit vysáváním koberců, které v sobě akorát udržují prachové částice a roztoče. Z toho důvodu je dlažba nesmírně hygienická a nezpůsobuje alergie.

Neměnný vzhled dlažby v imitaci dřeva

Dalším plusem dlažby s imitací dřeva je její neměnný vzhled. Na rozdíl od jiné podlahové krytiny se dlažba jen tak nepoškodí, nezůstávají na ní nežádoucí skvrny a nemění svůj tvar ani vlastnosti. Navíc tuto dlažbu můžete položit na všechny podlahy v bytě a získat tak sjednocený interiér. Při výběru tohoto typu dlažby můžete vybírat ze světlých i tmavých dekorů.

Až budete přemýšlet, zda dát v obývacím pokoji na podlahu koberec, plovoucí podlahu nebo dlažbu, vzpomeňte si na dnešní článek a na všechny výhody dlažby. Podlaha v obýváku je každodenně zatěžována a zkoušena rozlitým pitím, nepořádkem z jídla nebo dětským hraním. Snese vysoké zatížení a ani nábytek na ní nezanechá žádné stopy. Ponechte ale pokládku dlažby profesionálům, kteří ji správně zaspárují, aby se ve spárách nedržela špína.

Žádné komentáře

Napsat komentář