Domů Byt Sprchové žlaby

Sprchové žlaby

Lineární sprchové žlaby jsou typem drenážního systému, který zaručuje vysoký standard hygieny v koupelnách, úklidových zařízeních a dalších místech, kde je tento typ zařízení vyžadován. Používají se ve výrobních podnicích, v hotelnictví nebo v soukromých bytech.

Jsou vyrobeny z nerezové oceli díky převládajícím podmínkám, tj. vlhkosti, jsou odolné a snadno se čistí. Lineární sprchové žlaby jsou velmi estetické, minimalistické a mají moderní design, to vše přispívá k elegantnímu a modernímu interiéru mokré místnosti, ať už v soukromém domě nebo v ubytovacích zařízeních.

Sprchové žlaby jsou určeny pro montáž do podlahy. Izolované modely podlah se častěji používají ve vlhkých místnostech v různých sportovních zařízeních nebo průmyslových provozech, kde sprchu používá několik lidí současně. Podlahy bez izolační vrstvy jsou spíše doménou soukromých prostor. Lineární žlaby se na rozdíl od bodových žlabů montují podél pevných stěn nebo dělicích stěn, na okrajích sprchové kabiny a sprchového prostoru.

Jaké jsou různé typy sprchových odtoků?

Sprchových žlabů je k dispozici více, než můžete spočítat, ale všechny se dělí na dva typy – bodové žlaby a lineární žlaby. Bodové vpusti jsou nejběžnější a jsou to, co jsme zvyklí vídat ve sprchách.

Jaký typ odtoku je nejlepší pro sprchu?

Téměř každý lineární sprchový odtok je vhodný pro instalaci od stěny ke stěně (pomocí prodlužovací sady).

Kam nejlépe umístit odtok ve sprše?

Odtok ve sprše by měl být v ideálním případě nejnižším bodem podlahy sprchy. Správná sprchová podlaha má obecně sklon k ní místo rovného povrchu. Umístění odtoku je tedy takové, že voda ze všech směrů klesá dolů k odtoku.

Záleží na tom, kde je odtok ve sprše?

Ne, sprchové odtoky nemusí být uprostřed. Dokud je odtok na dně svahu, takže do něj bude proudit voda, bude váš odtok fungovat dobře.

Jsou lepší lineární sprchové odtoky?

Lineární žlaby jsou vylepšenou metodou odvodnění a nabízejí minimalistický bezproblémový vzhled každé sprchy. Tento pozoruhodný jednoduchý způsob, jak se zbavit přebytečné vody, se stává nejrychleji rostoucím segmentem luxusního instalatérství.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z těchto možností, všechny typy sprchových žlabů najdete u nás.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář