Domů Byt 6 tipů od designových profíků pro dobrý spánek

6 tipů od designových profíků pro dobrý spánek

Počítání oveček je passé – tyto designové tipy vám pomohou rychle usnout a mít ten nejlepší možný spánek.

Určitě už víte, že byste neměli být na telefonu těsně před spaním a měli byste se věnovat pečlivým myšlenkovým cvičením, která pomáhají zklidnit mysl – ale pro nejlepší spánek doporučují profesionálové v oblasti designu věnovat trochu času vytvoření ložnice svých snů.

Ať už jde o kompenzaci hluku z ulice nebo blokování okolního světla, chcete místnost, která je útočištěm klidu. Nezbytností je pohodlí pro stvoření, jako je teplé (nebo studené) ložní prádlo, měkká prostěradla a správné polštáře spolu se snadno dostupnými nezbytnostmi. A stejně tak i kousky, díky kterým bude váš pokoj vypadat stejně dobře, jako se v nich budete cítit.

Zde je šest tipů, které vám pomohou navrhnout prostor, kde budete spát.

1. Investujte do super měkkého povlečení

To, že je to praktické, neznamená, že to nemůže být hezké. Milujeme měkká, hladká povlečení. Pomohou rychle vklouznout do spánku. Další dobrý nápad je čalouněný rám postele. Luxusní, ale stejně tak důležité je, že zabraňuje naraženým holením v noci, nebo když vstáváte. Navrhujeme ponechat na dně postele přikrývku na rychlé zdřímnutí.

2. Udělejte to útulné

Jedním aspektem designu ložnice, který často zůstává nezodpovězený, je velikost pokoje. Menší ložnice má úžasnou útulnost. Velké nebo malé, ale všechny ložnice profitují z vrstvení. Začněte s prodyšným povlečením a texturovanými polštáři, poté přidejte přehozy a povrchové úpravy a barvy pro doplnění podlahy. Dává to smysl – celý design místnosti spočívá na podlaze, doslova i obrazně. Koberce, které vyhovují vašemu klimatu nebo ročnímu období.

3. Mějte pořádné noční stolky

Noční stolek je nutností, protože se do něj vejdou všechny vaše nezbytnosti, jako je kniha, lampa a sklenice vody. Vyberte si noční stolek se zásuvkami nebo kójemi, které skvěle skryjí nepořádek.

4. Opravte zvuky domu

„Všichni jsme to zažili – po špičkách do postele a snažili jsme se nevzbudit našeho dřímajícího partnera, když se ozvalo zaskřípění! Ať už to uděláte během stavby nebo po letech, vyplatí se najít a opravit jakékoli skřípání ve vašich podlahách. Jde o problém, který většinu z nás nenapadne, dokud není příliš pozdě.

5. Ovládněte světlo

Doporučujeme vrstvené okenní kryty pro kontrolu světla i soukromí. Propůjčují vizuální teplo i ve dne. Doporučujeme také stmívače pro stropní osvětlení a noční lampičky, které jsou směrovatelné. Tímto způsobem toho druhého nevzbudíte, pokud chcete např. zůstat vzhůru a číst si.

6. Máte tenké stěny z papíru? Přidejte gobelín

Koberce na podlaze zajišťují pohodlí, ale zavěšené na stěně tlumí zvuk a propůjčují místnosti světskou přitažlivost. Vyberte si ty ve snových odstínech, abyste do prostoru pozvali večerní jemnost.

Žádné komentáře

Napsat komentář