Domů Byt Hlavní trendy v podlahových krytinách pro rok 2023

Hlavní trendy v podlahových krytinách pro rok 2023

Podlahové trendy pro rok 2023

Všichni jsme vinni tím, že chceme vědět, co je nejnovějším trendem, než se vydáme na nákup zbrusu nových věcí, zejména pokud jde o interiérový design. Co je tedy trendy v roce 2023, a konkrétně jaké podlahové krytiny jsou trendy v roce 2023?

 

-Teplé tóny

-Rybí kosti

-Přírodní materiály

Podlahy ve tvaru rybí kosti

Když vstoupíme do roku 2023, můžeme vidět, že herringbone prudce vzrostl a nevykazuje žádné známky brzkého zpomalení.

Není divu, že se rybí kost těší stále větší oblibě, protože její detailní design vnese do každé místnosti odvážný výraz.

Co je to podlaha ve tvaru rybí kosti? Rybí kost je název druhu parketové podlahy. Jedná se o designovou podlahu, která se pokládá ve vzoru připomínajícím kosti sledě. Podlaha ve tvaru rybí kosti je známá tím, že díky svému vzoru vytváří iluzi, že prostor vypadá větší. Tento efekt nejlépe funguje v malých prostorách, jako jsou koupelny a chodby. Stále oblíbenější je však v kuchyních. Podlahu ve tvaru rybí kosti lze použít na většině míst v domácnosti. Použití světlejší barvy také pomáhá rozjasnit malé tmavé místnosti.

Parketovou podlahu lze vyrobit téměř z jakýchkoli materiálů. Při pokládce v designu rybí kosti jsou však nejoblíbenější dlaždice s vlivem dřeva, například LVT.

Špičkoví výrobci začínají měnit své základní rovné LVT na rybí kosti.

Jednu věc je třeba mít na paměti, když se poohlížíte po podlaze ve tvaru rybí kosti, a to, že budete platit vyšší cenu, protože je zapotřebí více materiálu a pokládka se stává techničtější.

Jaké jsou trendy barvy pro letošní rok?

Při nákupu nové podlahy, ať už jde o koberec nebo LVT, je třeba mít na paměti barvu. Nechcete přece utratit tisíce korun za novou podlahu, aby za pár let nebyla aktuální. Chcete najít podlahu, která je nadčasová.

Při nákupu nové podlahy je vždy dobré se podívat, jaké barvy jsou v roce 2023 „zastaralé“ a jaké jsou trendy. Jedním z klíčových rozdílů v barvách roku 2022 oproti roku 2023 je, že ustupujeme od chladných tónů, jako je šedá, a směřujeme k mnohem teplejším barvám, jako je oranžová.

Nyní tím nemyslíme, že spotřebitelé budou kupovat jasně oranžové podlahové krytiny, budou však hledět na teplo, které výrobek obklopuje, a uvidíme nárůst nákupů podlahových krytin, které se budou prodávat s teplejšími tóny a stopami oranžové barvy v celé ploše. Výrobci usilovně pracují na uvolnění více barev svých podlahových krytin, aby byly v souladu s letošním trendem v interiéru. Přebírají módní trendy z míst, jako je Milán, a začleňují je do své designové práce. Koberce představují jemný způsob, jak přidat barvu do jakéhokoli prostoru ve Vaší domácnosti.

Přírodní podlahy jsou in

Více lidí než kdy jindy se při rekonstrukci svého domova obrací k přírodním podlahovým krytinám. Majitelé domů se poohlížejí po výrobcích, které představují dědictví a lokálnost. Přírodní podlahové krytiny, jako jsou vlněné koberce a dřevěné podlahy, jsou oblíbené pro své jedinečné textury a ekologické vlastnosti, přičemž jak přírodní koberce, tak dřevěné podlahy mohou mít transformující designový dopad na domov.

V současné době, kdy se v našich domovech více zaměřujeme na rustikální vzhled, jsou přírodní textury, jako je juta a sisal, ideální pro modernější rustikální styly. Jednoduchost tohoto vzhledu je podobná podlahám z tvrdého dřeva, stále získáte tento organický styl a spoustu textury, ale jen s trochu větší měkkostí pod nohama.

Žádné komentáře

Napsat komentář