Domů Byt Proč byste měli uvažovat o podlaze s tuhým jádrem?

Proč byste měli uvažovat o podlaze s tuhým jádrem?

Co je tuhé jádro?

Tuhé jádro je konstrukční metoda používaná při výrobě luxusních vinylových podlah. Když vezmeme v úvahu mnoho důvodů (styl, voděodolnost, trvanlivost), proč jsou vinylové podlahy v poslední době oblíbené, výběr tuhého jádra má tendenci přinášet to nejlepší z každého z nich.

Co je na něm tak skvělého?

Je těžké vymyslet univerzální řešení, které by skutečně vyhovovalo všem. Pevné jádro je výjimkou, která to dobře zvládá, od majitelů domů s omezeným rozpočtem až po nadšence, kteří hledají nejnovější styl a luxus. Zde je důvod.

Luxusní vinylové podlahy s pevným jádrem jsou stylové

Podlahy z tvrdého dřeva i kamene zdobí po celé generace zámky, hodovní síně a dokonce i hrady. Tento nadčasový trend dokazuje, že příroda je krásná i drahá.

Bohužel tyto možnosti ne vždy vyhovují rozpočtům většiny majitelů domů. V tomto případě přichází na řadu podlahy s pevným jádrem; moderní výběry mohou být navrženy tak, aby dokonale napodobovaly vzhled a dokonce i strukturu svých přírodních protějšků. Tento detail zahrnuje i velmi jemná zrna, díky nimž jsou vzory podlah z tvrdého dřeva a kamene tak přitažlivé. Přesvědčte se o tom sami.

Odolnost proti rozlití a sezónním změnám

Přestože jsou dřevěné a kamenné podlahy často chváleny pro svou odolnost, ve skutečnosti jsou mnohem náchylnější k poškození přírodními vlivy, než si většina lidí uvědomuje. Například na mnoho druhů masivního tvrdého dřeva může mít nepříznivý vliv proměnlivá vlhkost a změny teplot v průběhu roku. Jak dřevo, tak i kámen mohou být také znečištěny nebo poškozeny nadměrnou vlhkostí nebo rozlitými tekutinami, které nejsou okamžitě vyčištěny.

Na mnohé výběry z pevného jádra tyto sezónní změny nemají vliv. Ať je horko nebo zima, sucho nebo vlhko, tuhé jádro si zachovává svou integritu po celý rok. Protože je voděodolné, rozlité tekutiny nepoškodí ani neznehodnotí podlahu, ani když je hned neuklidíte.

Tuhé jádro je odolné

Zatímco luxusní vinylové podlahy bývají odolné, tuhé jádro je posouvá ještě o krok dál. Je přirozeně odolné vůči odřeninám a škrábancům, které na ní zanechávají pády z výšky, klouzající nábytek a domácí mazlíčci. S povrchovou úpravou jsou podlahy s pevným jádrem ještě odolnější vůči povrchovému poškození. Zlepšuje se také stabilita, která chrání podlahu Vašeho domova i mimo jednotlivé panely.

Snadná instalace

Ačkoli se každý výběr podlahové krytiny liší, mnoho řad podlah s pevným jádrem používá techniku pokládky click/float. To znamená, že dlaždice nebo panely se jednoduše zacvaknou na místo jako puzzle. Nejsou zapotřebí žádné speciální znalosti ani školení. V mnoha případech lze tuhé jádro dokonce instalovat přímo na stávající podlahu.

Je tiché

Snížení hluku lze snadno dosáhnout pomocí akustické podložky, která je součástí mnoha řad podlah s pevným jádrem. To pomáhá snížit přenos hluku jak v rámci místnosti, tak do místností o patro níže. Ať už se tedy jedná o televizor, systém domácího kina nebo jen o rušné noční práce, nemusíte se obávat, že byste rušili ostatní v sousední místnosti.

Pevné jádro zahrnuje delší záruky

Jak příjemné by bylo, kdybyste se mohli desítky let nestarat o podlahu ve svém domě? Vzhledem k odolnosti a trvanlivosti luxusních vinylových podlah s tuhým jádrem se na ně často poskytují záruky na desítky let, dokonce na celý život.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář