Domů Interiér Domácí pracovny Jaká barva je k psacímu stolu nejlepší?

Jaká barva je k psacímu stolu nejlepší?

Barvy umí ovlivnit náladu i pracovní nasazení. Lidé pracující z domova obvykle zohledňují pouze barevný koncept domácnosti a to může uškodit jejich pracovnímu nasazení a produktivitě. Zkuste si vymalovat ve znamení lepšího pracovního nasazení.

Barvy a mozek

Vědci už dávno našli přímé spojení barvami a našimi tělesnými funkcemi. Různé barvy se hodí do práce v týmovém duchu, některé vás přímo vtáhnou do hluboké koncentrace, nebo vytvoří prostředí pro rozvoj kreativity. Iv domácím prostředí je vhodné zaobalit pracovní prostředí více barvami a nechat očím, aby stimulovaly tělo a mozek žádoucím směrem. Do domácí pracovny se hodí mandaly, obrazce tónu v tónu a širší paleta odstínů pro lepší výkon.

Modrá

Dokáže prohloubit soustředění a její vliv pocítíte na těle zpomalením srdečního rytmu, poklesem tlaku krve.V modrém prostoru se snižuje hranice roztržitosti. Modrá bude pro vás dobrá, pokud se při práci věnujete brainstormovaniu, snažíte se najít nové nápady na podnikání. V modrém prostředí se kromě bouře nápadů soustředíte více i na detaily. Pro práci na odborných úkolech s vysokou mírou preciznosti je modrá ideálem.

Žlutá

Energie je základem jakéhokoli posunu vpřed. Proto pokud cítíte, že úloha stojí více námahy, než jste předpokládali, potřebujete si dobít baterky žlutou. Zároveň zvyšuje sílu ostatních barev a podporuje přirozený temperament člověk. Je proto ideální pro kreativní práce jako grafika, či psaní, kdy se do díla vkládá i velká část autorově osobnosti.Její kombinace s bílou je jako rozbuška pro tvůrčí myšlení.

Červená

Ideální pro noční ptáky. Podporuje pracovní nasazení v nočních hodinách, což jsou často úřední hodiny domácích pracoven. Červená zlepšuje výkonnost, aktivitu mozku a udrží vás déle bez únavy než jiné barvy.Daní však může být vyjídání ledničky, protože stimuluje i apetit.

Zelená

Neměla by v žádné domácí pracovně chybět. Redukuje stres a napomáhá bojovat proti vyčerpání. Výhodou je, že poskytuje očím přirozenou relaxaci a protože práce doma souvisí obvykle s dívání na monitor, je zelená barvou, která umožní pracovat déle bez únavy očí, stresu a nepříjemných pocitů.

Šedá

Je výhodnějším podkladem do pracovně jako bílá. Netáhne oči, je psychologicky neutrální a dokonce působí neutrální v kombinaci s jinými barvami. Jemně šedá je praktická do pracovny a zároveň i taktně oddělí prostředí na práci od zbytku obývaného prostoru, s čím má mnoho pracovníků v domácnosti často problémy.

Photographer : Martin Inger PhotoRepro:0

Žádné komentáře

Napsat komentář