Domů Ostatní Domácí mazlíčci Kočičí speciality

Kočičí speciality

Pokud doma nemáte nejlenivějšího kocoura na světě Garfielda, třeba kočky nějak zabavit, aby neničili nábytek. S těmito úpravami se jim postaráte o bezpečné dobrodružství.  Filmovému kocourovi Garfieldovi ke štěstí stačily stačily lasagne a televizor. Nicméně opravdové kočky potřebují aktivnější zábavu. S menšími úpravami jim můžete vytvořit paralelní kočičí svět, ve kterém se rozhodně nebudou nudit.

Kočičí dvířka

Majitelé tohoto bytu již při jeho přestavbě měli zkušenosti s kočkami a dobře věděli, že zavřené dveře pro jejich minitigríka znamenají jen jeden skok na kliku. Aby se nemuseli věčně potýkat s otevíráním a zavíráním dveří a následným průvanem, udělali mi vlastní vchod.Pravděpodobně je k tomu vedl i smysl pro humor: nevypadají právě takto pohádkové díry pro myši?

Externí voliéra

Vypustit kočku do zahrady je v pořádku, pokud doma máte běžnou strakaňu. Majitelé vzácných druhů koček by však nic takového nedovolili. Proto se jim postarali alespoň o rozšíření působiště tím, že k oknu přistavěli externí voliéru, ve které se kočka může nadýchat čerstvého vzduchu, aniž by ji majitel musel honit v sousedově mlatu.Pokud není možné postavit voliéru hned k oknu, je tu ještě jiná možnost: cestičku k ní kočce jednoduše vytunelovat!

Adrenalinová stěna

Tak jako děti mají umělé lezecké stěny, na kterých se mohou dosyta vyřádit, i kočky ocení každou příležitost na lezení. V ideálním případě je zaujme natolik, že se přestanou věšet na záclonu. Majitel mladé kočky by tedy měl jako první investovat do pár dlouhých latí – nebo si domů přinést kus lesa.

2756027

 

 

Podobné články

Žádné komentáře

Napsat komentář