Domů Byt Vlna vs. nylonový koberec: který si vybrat?

Vlna vs. nylonový koberec: který si vybrat?

Nylonový koberec se skládá ze syntetického materiálu, zatímco vlněný koberec obsahuje upravený přírodní materiál z ovcí. Obojí má své výhody a než si vyberete jeden pro svůj domov, měli byste zvážit svůj životní styl a potřeby. Prozkoumáním vzorků každého z nich můžete určit, který z nich je vhodný pro vás a vaše bydliště.

Vlněný vs. nylonový koberec: Který je nejlepší?

Někteří majitelé domů chtějí vlněný koberec, protože touží po podlaze s dlouhou životností nebo se jim líbí představa mít doma přírodní materiál. Jiní mají rádi možnosti, které nabízí syntetický koberec. Obě možnosti mají výhody a nevýhody, ale když se pokoušíte rozhodnout, možná budete chtít zvážit:

 

  • Domácí zvířata a děti: Pokud máte domácí mazlíčky a děti, nylonový koberec je lepší volbou. Nylonové koberce odolávají skvrnám snadněji a můžete najít syntetické koberce speciálně navržené tak, aby odolávaly skvrnám. Vlna má na druhou stranu přírodní oleje, které ji chrání, ale skvrny tuhnou.
  • Dlouhá životnost: Pokud nemáte děti ani domácí mazlíčky a chcete koberec, který dlouho vydrží, aniž by povadl nebo se rozcuchal, můžete zvážit vlnu. Vlněná vlákna jsou tvarována jako spirály, takže mají přirozenou pružnost, díky které budou vaše koberce vypadat skvěle po delší dobu, dokonce i při větším provozu.
  • Vaše preference při čištění: Vlna přirozeně odolává nečistotám, ale může také přitahovat larvy molů a kobercových brouků, takže budete muset zkontrolovat, zda na to nejsou nějaké známky, a okamžitě ošetřit případné skvrny. Nylon se snadno čistí a snese více pracích a čisticích prostředků než vlna.
  • Vlhkost vašeho domova: Pokud je váš domov suchý a máte kvůli tomu statickou elektřinu, nylonové koberce mohou tuto statickou elektřinu zadržet a mohou vyžadovat speciální ošetření, aby se tomu zabránilo. Vlněné koberce mohou absorbovat určitou vzdušnou vlhkost, aniž by navlhly. I když to může být pohodlné, znamená to, že musíte sledovat jakýkoli růst plísní.
  • Vaše obavy o životní prostředí: Koberce z přírodní vlny bez chemické úpravy jsou zelenější možností, což může znamenat méně těkavých organických sloučenin (VOC) ve vaší domácnosti.
  • Cena: Vlna může stát až dvojnásobek ceny nylonových koberců. Pokud hraje roli rozpočet, kvalitní syntetické koberce jsou vynikající volbou.

 

Někdy vidět znamená věřit. Pokud máte problém se rozhodnout, který koberec je pro vás ten pravý, můžete si domluvit konzultaci s odborníkem na podlahy. Může vám odpovědět na vaše otázky a ukázat vám vzorky různých koberců, abyste si ten rozdíl mohli sami vyzkoušet, než si vyberete.

Žádné komentáře

Napsat komentář