Domů Byt Zadání na renovaci Vaší koupelny: dlažba a obklady

Zadání na renovaci Vaší koupelny: dlažba a obklady

Rozhodli jste se pro rekonstrukci koupelny? Kromě nábytku, grantových linek, renovace sprchového koutu a vany (např. výměna za italský sprchový kout), výměna obkladů a dlažeb zcela obnoví vzhled vaší koupelny, učiní ji funkčnější a atraktivnější.

Ať už se rozhodnete najmout specializovanou firmu nebo si s tím poradíte sami, je důležité před dalším postupem zkontrolovat některé aspekty, zejména u obkladů.

Je nutné odstranit staré dlaždice, aby bylo možné položit nové?

I když se většinou jedná o nejlepší řešení, tato operace již není povinná. Proč tedy utrácet více, než je nutné? V současné době nám standardy a dostupné nové produkty umožňují dělat to bez rozdílu v konečném výsledku.

Nyní jsou k dispozici základní nátěry a speciální lepidla pro pokládku nových dlaždic na stávající. Ale i při jejich používání je nutné kontrolovat:

 

  • Staré dlaždice musí být pevně připevněny ke stěně (bez nevyváženosti, zvuků nebo zlomených dlaždic – v těchto případech se důrazně doporučuje stěnu připevnit). V případě absence obkladu v horní části z důvodu předchozího částečného obkladu stěny bude nutné tento nedostatek vyplnit vrstvou tvrdého nátěru v dokonalé návaznosti na předchozí vrstvu, pokud chcete zvýšit výšku nové obkladové stěny .
  • Povrch musí být dokonale vyrovnaný
  • Je nutné dokonale odmastit a očistit (včetně vápence a zbytků) povrch, který bude pokládán (specifickým čističem nebo mýdlem na nádobí)
  • Lepidlo musí být vysoce kvalitní produkt a musí být specifické pro obklady a dlažby. Nikdy nepoužívejte levné produkty! To je nejdůležitější prvek pro odolnost vaší nové stěny.

 

Je nutné staré dlaždice před pokládkou nových vyhlazovat?

V závislosti na typu dlaždice může být nutné povrch zdrsnit, aby se odstranil nátěr a zajistila se správná přilnavost základního nátěru. Poté je nutné je pečlivě očistit, aby se odstranil prach z povrchu a linií uchycení stěny. Podle těchto rad je možné pokládat dlaždice na stávající.

Neváhejte se podívat na naši nabídku podlahových krytin ideálních do koupelny.

Žádné komentáře

Napsat komentář