Domů Prohlídky domů The Wing House, okřídlený dům z Austrálie

The Wing House, okřídlený dům z Austrálie

Nejvíce dokáží ohromit projekty, které jsou v originálním designu a jsou zasazené do krásného přírodního prostředí, jedním z nich je The Wing House. Jedná se o projekt designera Petera Stutchburyho. Dům se nachází v Jižním Walesu, v Austrálii, a to přímo v nádherném zálivu Byron Bay Lighthouse Reserve. Peter předvedl touto prací svého architektonického génia, jelikož dokázal vytvořit dům unikátního tvaru, který v sobě kombinuje ocel, dřevo, beton a sklo. Celá tato nádhera se nachází pod střechou, která má “rozpětí“ 27,5 metru, odtud název spojený s křídly. Zájemců o dům se najde mnoho, ale je třeba počítat se štítkem, který má na sobě cenovku 7 milionů dolarů, tedy v přepočtu cca 140 milionů korun.

1-Modern-architecture

Velká a dlouhá střecha se nenachází pouze nad obytnou částí domu. Australské slunce je velmi ostré a horké, proto střecha přesahuje, aby si uživatelé mohli užít příjemného stínu.

2-Modern-home

3-Modern-kitchen-diner

Celý dům se může pyšnit celkem čtyřmi ložnicemi, je zde nižší úroveň budovy obsahující celé apartmá pro hosty. Samozřejmostí jsou přilehlé koupelny u každé ložnice. Jedna z nich se nachází mimo centrální zahradu a dvůr, který je využíván i jako domácí tělocvična. Po cvičení si může uživatel osvěžit celé tělo ve venkovní vaně.

4-Modern-kitchen

5-Kitchen-island

6-Mezzanine-level

7-Black-countertop

Do konceptu domu je dokonale zasazený venkovní bazén, který je dlouhý 22 metrů a je zapuštěný v zemi a plně přístupný i přímo z kuchyně. Od ní je oddělen dřevěným ostrůvkem. Za kuchyní se v mezipatře nachází domácí kancelář, která obsahuje improvizovaný prostor pro spaní, ke kterému se lze dostat přes žebřík.

8-Window-shutters

9-Bed-comforter

Patro hlavního domu je navrženo takovým způsobem, aby vypadalo jako řada dřevěných boxů, ke kterým je přístup přes velké dveře, které jsou rovněž ze dřeva. Meziprostory nabízí impozantní pohled na zaoblený strop ve výšce 7 metrů. Z této výšky lze krásně sledovat oceán. Interiér je velmi prostorný a přitom skvěle využitý do každého detailu. Nejsou zde žádné komplikované prostory.

10-Sliding-walls

11-Black-bathtub

12-Bifold-doors

13-Red-chair

14-Teal-cushions

15-Modern-bathroom

16-Built-in-day-bed

18-Deck

Prostorná terasa domu připomíná palubu zámořské lodi, je z ní nádherný výhled do širokého okolí a uživatelé si mohou vybrat mezi otevřeným a zastřešeným sezením. Je možné zde stolovat, užívat si zábavu nebo si udělat osvěžující procházku přímo kolem bazénu.

19-Wooden-ceilings

20-Sliding-exterior-doors

21-Wood-clad-exterior

22-Exterior-staircase

23-Swimming-pool

24-Sun-deck

Prosklené zdi budovy poskytují dokonalé spojení mezi venkovními a vnitřními prostory.

25-Beach

26-Modern-landscaping

Žádné komentáře

Napsat komentář